Przejdź do treści
online

Psychoterapia indywidualna i online

Psychoterapia indywidualna to spotkanie dwóch osób. Osoba, która zgłasza się na psychoterapię, ma własne potrzeby i wynikające z nich oczekiwania. Psychoterapeuta oferuje odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Wspólne zaangażowanie i praca obu stron ma doprowadzić do potrzebnej zmiany.

Pierwsza sesja ma charakter konsultacji. Następnie zawierany jest kontrakt, czyli uzgodnienie przedmiotu procesu terapeutycznego.

Sesje odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu i trwają 50 minut. Czas trwania terapii jest uzależniony od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i jest ustalany wspólnie z nim.

Psychoterapię online prowadzę od wielu lat, dotąd głównie z osobami, które zaczynały proces terapeutyczny stacjonarnie, przeprowadziły się za granicę, a zdecydowały się kontynuować pracę ze mną. Aktualnie, w wyniku zaistniałej sytuacji, wiele procesów terapeutycznych toczy się poprzez komunikatory lub połączenia telefoniczne.

Psychoterapia online odbywać się może w wielu formach i to zróżnicowanie pozwala niemal każdemu znaleźć sposób, by stworzyć sobie bezpieczne warunki do spotkania. Formy te to aplikacje takie jak Skype, Zoom, Messenger czy inne, które umożliwiają prowadzenie terapii zdalnie. W każdym przypadku ważne jest, by poszukać miejsca, w którym można usiąść i mieć swobodę kontaktu z psychoterapeutą.